Jaki tusz wybrać do drukarki HP? Tusze HP i Tonery HP

Firma HP powstała w 1939 roku, a jej założycielami byli Bill Hewlett oraz Dave Packard. Początkowo pierwszymi produkowanymi urządzeniami były oscylatory dźwiękowe, których zadaniem było testowanie aparatury dźwiękowej. Pierwszy z nich został stworzony w bardzo domowych warunkach, a konkretniej – w garażu. Aktualnie jest to firma o zasięgu globalnym, działająca w różnych biznesach i zatrudniająca setki tysięcy osób na całym świecie. Zajmuję się również produkcją sprzętu drukującego. Popularność tych urządzeń w ostatnich latach znacząco wzrasta – drukarki, tusze, czy tonery HP charakteryzują się świetną jakością i ceną.

Na jaki produkt się zdecydować? Tusz czy toner?

Ważny aspekt – tusz i toner to nie jest to samo! Bardzo wiele osób stosuje te dwa pojęcia zamiennie, jak synonimy, nie wiedząc, że tusze są dedykowane dla drukarek atramentowych, a tonery do drukarek laserowych. Brak tej wiedzy bardzo często przysparza problemy podczas zakupów materiałów eksploatacyjnych dla konkretnego modelu drukarki. Oryginalne tusze HP czy może zamienniki? Co warto wybrać? Produkty oryginalne to najwyższej jakości tusze, produkowane bezpośrednio u producenta i sygnowane nazwą HP. Tego rodzaju produkty przechodzą setki testów i są tworzone z myślą o konkretnym urządzeniu drukującym. Jeśli nie drukujemy zbyt dużo, to jak najbardziej możemy raz na jakiś czas zainwestować w oryginalny produkt. Co jednak, jeśli nasza drukarka pracuje bardzo często, drukując dziesiątki kartek każdego dnia? Rozwiązaniem są zamienniki!

Co to są zamienniki?

Są to materiały eksploatacyjne stworzone przez inną firmę, które mają być dużo tańszą alternatywą dla oryginalnych produktów. Są tak samo kompatybilne z naszym urządzeniem, jak oryginalne produkty HP. Cena zamiennika może być nawet 70% niższa, niż oryginalnego produktu i stąd wynika ich coraz większa popularność wśród konsumentów. Produkty zamienne są dużo bardziej wydajne niż oryginalne tusze i tonery HP, gdyż w kasecie znajduje się większa ilość środka barwiącego. Możemy również znaleźć zamienniki regenerowane, którym producenci dają tak zwane „drugie życie”. Pojemnik po oryginalnym produkcie jest czyszczony i ponownie napełniany, co ma również wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Dla urządzeń HP najlepszą opcją zamienników są te z firmy Orink, Activejet, Asarto, czy JetWorld. Te produkty w okazyjnych cenach możesz znaleźć np. w sklepie internetowym dodrukarki.pl. Warto korzystać z zamiennych tonerów do drukarek, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, a korzystanie z zamienników regenerowanych dodatkowo zapobiega powstawaniu kolejnych odpadów zanieczyszczających Ziemię.