Wydruki na kopercie

Sztuka drukowania na kopertach

Większości użytkowników, którzy na co dzień korzystają z drukarki nie sprawia żadnych problemów. Drukowanie dokumentów, artykułów i innych materiałów na papierze A4 to dla wielu codzienność. Wystarczy wciśnięcie kilku przycisków, a sprzęt drukujący wykonuje całą pracę za nas. Jednak drukowanie na kopertach, sporządzanie broszur czy wykonywanie znaku wodnego nie jest już takie łatwe i powszechnie znane.

Jak nanieść adres na kopertę?

Cały proces powinniśmy rozpocząć zmieniając rozmiar strony, tak aby odpowiadał wymiarom posiadanej przez nas koperty. Wystarczy to zrobić w zakładce układ strony lub ustawienia strony czy też rozmiar w zależności od obsługiwanego programu. W ten sposób dostosowany zostanie obszar wydruku naszej drukarki do tego znajdującego się w podajniku. Należy też pamiętać o zaznaczeniu orientacji. Kolejną czynnością będzie uzupełnienie danych na kopercie i wydruk.

Drukowanie broszury i znaku wodnego

Drukowanie dwóch stron obok siebie? Po zgięciu papieru można dokument czytać praktycznie jak książkę. W tym przypadku także wybieramy orientację strony i wybieramy opcję „broszura”. W ustawieniach drukarki zaznaczamy tryb druku dwustronnego. Z kolei wstawienie znaku wodnego to opcja w najpopularniejszych na rynku programach znana jako „tło strony”. To rozwiązanie, które służy głównie do oznaczania dokumentów poufnych, próbek lub szkiców. Możemy skorzystać z dostępnych znaków lub wprowadzić swój własny, niestandardowy.