Czym się różni toner chemiczny od konwencjonalnego?

Zadbaj o barwniejsze wydruki niż kiedykolwiek

Tonery tradycyjne, czyli konwencjonalne stworzone są z substancji chemicznej składającej się z nieregularnych cząsteczek. Żywica, pigment oraz żelazo to główne składniki, które wpływają na właściwości termiczne, polaryzację oraz rozmiary cząsteczek. Producenci drukarek, aby uzyskać lepszą rozdzielczość wydruków wykonanych przez urządzenia drukujące doskonalą swoje tonery. Trwałość barwników od wielu lat sprawia wiele problemów użytkownikom. Wydruk stający się wypłowiały, blaknący z zaburzeniami w przejściach tonalnymi nie raz stawał główną bolączką.

Poprawa jakości – tonery chemiczne

Do produkcji tonerów zaczęto dodawać substancje chemiczne, które potocznie nazywa się woskiem. To on osłaniał barwnik, ale nie wywierał wpływu na proces wydruku laserowego. Tonery chemiczne składają się z jeszcze mniejszych cząsteczek, przez co mniej potrzeba energii na drukowanie, a komponenty charakteryzują się dłuższą żywotnością. Zastosowany wosk sprawia, że wydruk jest trwalszy, dysponuje szerszą gamą kolorów, równomiernie też barwy są rozprowadzane po powierzchni.

Co wybrać – toner konwencjonalny czy chemiczny?

Tonery konwencjonalne są tańszym rozwiązaniem, choć decydując się na tę opcję należy wziąć pod uwagę obniżoną trwałość utrwalania oraz jakość wydruków. To różnica w porównaniu z tonerami chemicznymi. Jeśli oczekujemy jakości na miarę fotograficznej, to powinniśmy zdecydować się na nieco większy wydatek. Tonery chemiczne zapewni nam tworzenie lepszych linii, kształtów, a nawet na zbliżeniach pozwoli nam na uzyskanie lepszą jakość detali.